ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15124330
*
nr 1512 4330
Spegel
för vägg. Signerad Lisa J Åhus -51, handmålad 50-talsdekor på figursågad träram, 49x39 cm, märkt med pappersetikett på baksidan: ”HANS AGNE JAKOBSSON ÅHUS
Kondition: sprickor
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 december 2022
kl 19:50:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/12 17:49:05
1
600 kr
19/12 18:52:49
2
350 kr
19/12 18:52:49
1
400 kr (Budbetjänt)
19/12 18:52:54
2
450 kr
19/12 18:52:54
1
500 kr (Budbetjänt)
19/12 19:45:36
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar vägg
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
Kondition: sprickor
Läs om budbetjänten
nr 1512 4330
Spegel
för vägg. Signerad Lisa J Åhus -51, handmålad 50-talsdekor på figursågad träram, 49x39 cm, märkt med pappersetikett på baksidan: ”HANS AGNE JAKOBSSON ÅHUS
Kondition: sprickor
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 december 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/12 17:49:05 | 1 | 600 kr |
19/12 18:52:49 | 2 | 350 kr |
19/12 18:52:49 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
19/12 18:52:54 | 2 | 450 kr |
19/12 18:52:54 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
19/12 19:45:36 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar vägg
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23